Srebrny Medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży czyli wicemistrzostwo Polski Juniorów w klasie Laser 4.7

W sierpniu 2013 r.  w Do­brzy­niu nad Wisłą odbyła się XIX Ogól­no­pol­ska Olim­pia­da Mło­dzie­ży w że­glar­stwie. Regaty rozegrano w sumie w czte­rech kon­ku­ren­cjach (Laser 4.7, Opti­mist, Cadet i BIC Techno).
Tę fi­na­ło­wą imprezę po­prze­dzał cykl regat eli­mi­na­cyj­nych na różnych akwenach kraju, zaś w Dobrzyniu wystartowała czołówka w każdej z klas. W Olimpiadzie startowałem w klasie Laser 4.7 w najstarszej grupie do lat 17, gdzie rywalizowaliśmy w grupie 37 zawodników. Podczas czterech dni ro­ze­grano wszyst­kie z 10. za­pla­no­wa­nych wy­ści­gów.

Ceremonia otwarcia OOM 2013 w żeglarstwie

Ceremonia otwarcia OOM 2013 w żeglarstwie - poczet flagowy, fot. UKS FIR

 Po uroczystym otwarciu i paradzie zawodników z wszystkich województw kraju, podczas której w poczcie flagowym niosłem olimpijską flagę, rozpoczęliśmy zmagania. Warunki wietrzne były zróżnicowane. Początek regat był pechowy. Nerwowa sytuacja i zamieszanie na starcie skutkują bardzo dalekim miejscem. Świadomość, że przy przewidywanej tylko jednej odrzutce nie ma już miejsca na jakikolwiek błąd podczas całych zawodów bardzo motywuje. Wiem, że kolejne 9 wyścigów muszę ukończyć wysoko. Efektem mobilizacji tego dnia był wygrany następny wyścig i kolejny na drugiej pozycji. Podczas następnych dni finiszuję z przodu, wygrywam jeszcze jeden bieg. Ostatniego dnia rozgrywa się ostatni wyścig, finał – podczas niego decyduje się wszystko – i w efekcie zdobywam srebrny medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży zostając Wicemistrzem Polski w klasie Laser 4,7.  To już mój drugi „krążek olimpijski” – po brązie w klasie Optimist w 2010 roku w Sławie.

Podczas uroczystej ceremonii zakończenia jeszcze jedna miła wiadomość. Nasz Klub UKS FIR Warszawa dzięki wynikom wszystkich naszych zawodników zdobywa pierwsze miejsce w klasyfikacji klubowej w klasie Laser 4.7. Trener JJ odbiera złoty medal i statuetkę dla Klubu. A ja nieśmiało podliczam punkty w Pucharze Polski 2013…

Poniżej kilka wspomnień z Dobrzynia:

Parada województw podczas otwarcia OOM 2013 w Dobrzyniu nad Wisłą

Parada województw podczas otwarcia OOM 2013 w Dobrzyniu nad Wisłą, fot. DD Włocławek

 

OOM 2013 flaga już na maszcie, zmagania czas zacząć..

OOM 2013 flaga już na maszcie, zmagania czas zacząć..

 

OOM 2013  - przy sprzęcie

OOM 2013 - przy sprzęcie

 

Radość z medalu ;)

Radość z medalu ;)

 

... czyli kąpiel w Wiśle

... czyli kąpiel w Wiśle

 

Ceremonia zakończenia OOM 2013 - ze srebrem

Ceremonia zakończenia OOM 2013 - ze srebrem

 

Podium OOM 2013 w Laserze 4.7 do lat 17

Podium OOM 2013 w Laserze 4.7 do lat 17

 

.. i Złoto klubowe dla UKS FIR Warszawa w Laserze 4.7

.. i Złoto klubowe dla UKS FIR Warszawa w Laserze 4.7

 

Tradycyjny uścisk dłoni z Trenerem JJ - tak jak w 2010 roku ;)

Tradycyjny uścisk dłoni z Trenerem JJ - tak jak w 2010 roku ;)

 

Drugi "krążek olimpijski" w kolekcji i 2 Kółko Olimpijskie

Mój drugi "krążek olimpijski" w kolekcji trofeów

 

.. i tak Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 2013 przechodzi do historii

.. i tak Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 2013 przechodzi do historii...

 

i czas opuścić Gościnną Ziemię Dobrzyńską

...i czas opuścić gościnną Ziemię Dobrzyńską

 

Dodaj komentarz