O mnie

Żeglarstwo regatowe uprawiam od 2003 roku. Do grudnia 2011 r. byłem zawodnikiem klasy Optimist. Początkowo w MKS Dwójka Warszawa, obecnie, od 2007 roku reprezentuję UKS FIR Warszawa. Moim Trenerem jest Jerzy Jodłowski. W sezonie 2012 rozpocząłem pracę i przygodę w klasie LASER 4.7. Po dwóch latach treningów i startów w tej klasie zdobyłem Puchar Polski w klasie Laser 4.7 2013. W styczniu 2014 roku otrzymałem nominację Kadry Narodowej Juniorów Polskiego Związku Żeglarskiego w klasie LASER RADIAL oraz objęty zostałem programem VOLVO YOUTH SAILING TEAM POLAND. Tego roku zdobyłem srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów Laser Radial podczas VOLVO Gdynia Sailing Days, a także II miejsce w Pucharze Polski 2014 w klasie Laser Radial w klasyfikacji ogólnej. Za nagrodę szczególną, jedną z najważniejszych w moim sportowym życiu uznać mogę otrzymane w styczniu 2015 roku wyróżnienie specjalne, Nagrodę FAIR PLAY 2014 przyznaną mi przez kapitułę Polskiego Stowarzyszenia Klasy Laser. Na rok 2015 otrzymałem powołanie do Kadry Narodowej Juniorów w klasie Laser Standard Juniorów.

 

 

 Klasa LASER:

Od wiosny 2012 roku startowałem w klasie Laser, głównie 4.7, także Radial. W pierwszym roku startów w tej klasie do sukcesów mogę zaliczyć przede wszystkim: 3. miejsce w międzynarodowych regatach Pucharu Europy – Laser Europa Cup w Hvarze w grudniu 2012 r.,  srebrny medal w całym cyklu Mistrzostw Warszawy Juniorów 2012 oraz kwalifikację i 26 miejsce (215 startujących zawodników) w Mistrzostwach Europy Juniorów 2012 (European Laser 4.7 Youth Championship) w Austrii.Rok 2013 rozpocząłem powołaniem do Kadry Narodowej Juniorów PZŻ i zgrupowaniem w Chorwacji. Ten rok mogę zaliczyć do bardzo udanych. Do najważniejszych wyników tego sezonu zaliczyć mogę: na Laserze 4.7 -  6 miejsce w Mistrzostwach Europy i 9 w Mistrzostwach Świata na Balatonie, wygraną w regatach o Puchar PZŻ oraz 1 miejsce w regatach Pucharu Europy w Pucku oraz  zdobycie srebrnego  medalu w Mistrzostwach Polski Juniorów – zajmując 2 miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Dobrzyniu. W 2013 roku zdobyłem także wicemistrzostwo Warszawy Juniorów w klasie Laser Radial oraz 3 miejsce w Mistrzostwach Warszawy Juniorów w klasie Laser Standard.Praca i dobre wyniki roku 2013 zaprocentowały. W styczniu 2014 roku otrzymałem nominację do Kadry Narodowej Juniorów Polskiego Związku Żeglarskiego w klasie LASER RADIAL oraz objęty zostałem programem VOLVO YOUTH SAILING TEAM POLAND.

 

Mistrzostwa Polski Juniorów 2014 Laser Radial, Volvo Gdynia Sailing Days

Mistrzostwa Polski Juniorów 2014 Laser Radial, Volvo Gdynia Sailing Days

 

W 2014 roku jako członek kadry narodowej juniorów PZŻ  i VOLVO Youth Sailing Team Poland reprezentowałem Polskę w Mistrzostwach Europy Juniorów U19 w Danii i Mistrzostwach Świata Juniorów w Dziwnowie oraz Mistrzostwach EUROSAF w Gdyni na Laserze Radialu. Do moich największych osiągnięć zaliczyć mogę 3. miejsce w Laser Europa Cup U19 w Dziwnowie oraz srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów Laser Radial zdobyty podczas VOLVO Gdynia Sailing Days, a także II miejsce w Pucharze Polski 2014 w klasie Laser Radial w klasyfikacji ogólnej. Za nagrodę szczególną, jedną z najważniejszych w moim sportowym życiu uznać mogę otrzymane w styczniu 2015 roku wyróżnienie specjalne, Nagrodę FAIR PLAY 2014 przyznaną mi przez kapitułę Polskiego Stowarzyszenia Klasy Laser wręczoną podczas Gali Lasera w Warszawie. Na rok 2015 otrzymałem powołanie do kadry narodowej juniorów w klasie Laser Standard.

 

Nominacja do VYSTP 2014

Nominacja do VOLVO Youth Sailing Team Poland, 01.2014 PKOl, fot. Marek Wilczek, materiał prasowe PZŻ

 

Historia…. czyli klasa OPTIMIST:

Od 2010 roku w Reprezentacji Nivea Team Poland (reprezentacja na Mistrzostwa Świata w Malezji, Drużynowe Mistrzostwa Europy w Berlinie), od 2011 roku w Kadrze PZŻ w klasie OPP i Kadrze Narodowej NSKO. Od kilku lat w Kadrze Juniorów woj. mazowieckiego w klasie OPP.

Rok 2010 będę wspominał jako bardzo udany. Po zakwalifikowaniu się w cyklu eliminacji do Kadry Polski Nivea Team Poland i Reprezentacji NSKO na Mistrzostwa Świata OPP w Malezji, zdobyciu brązowego medalu na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sławie, obronieniu po raz kolejny Mistrzostwa Warszawy Juniorów, zakończeniu Międzynarodowych Mistrzostw Niemiec w Plau am See w Top12 i  znalezieniu się w Kadrze Polski PZŻ – jesienią w ramach cyklu szkoleniowego wyjechałem do Hong Kongu, aby trenować i startować w regatach przygotowując się do Mistrzostw Świata w Langkawi. W rezultacie z Azji przywiozłem puchar za 3 miejsce w Mistrzostwach Hong Kongu 2010 , a w Habe Haven Yacht Club Winter Open Dinghy Regatta 2010 zająłem II miejsce w kategorii  Overall – czyli klasyfikacji ogólnej regat wraz z Laserami, oraz także za II miejsce – w klasie Optimist.

W maju 2011 roku zadebiutowałem jako skipper Twistera 780 – w V Regatach – Memoriale im. Kpt Jacka Pawluka zająłem ze swoją Załogą III miejsce. W mojej klasie OPP dotychczas w tym roku podczas dwóch regat kwalifikacyjnych do Mistrzostw Warszawy Juniorów i Warszawskiej Olimpiady Młodzieży dwukrotnie zdobyłem złoto. W Gdyni podczas pierwszych eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zakwalifikowałem się na tę najważniejszą imprezę Mistrzostw Polski w pierwszej grupie. W trakcie Pucharu Mazowsza, będącym jednocześnie eliminacjami do OOM, w którym starowało 110 zawodników z całego kraju  – zająłem II miejsce.

W czerwcu 2011 roku ponownie otrzymałem powołanie do Nivea Team Poland – Kadry na Mistrzostwa Świata w klasie Optimist , które w tym roku odbyły się w grudniu w Napier w Nowej Zelandii. Obok reprezentowania Polski już po raz drugi z rzędu na tej najważniejszej dla klasy OPP imprezie, wejściu do Finału Drużynowych Mistrzostw Świata,  do swoich najważniejszych sukcesów w roku 2011 zaliczam: 2 miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski NSKO 2011 w klasie Optimist  grupa A (385 klasyfikowanych zawodników) osiągnięte dzięki najlepszej pozycji osiągniętej wśród zawodników polskich podczas Międzynarodowych Mistrzostw Polski NSKO w Kamieniu Pomorskim jesienią 2011 r. oraz zdobycie złotego  medalu  w klasyfikacji generalnej  całego cyklu MWJ i WOM – po raz trzeci z rzędu  -  Mistrzostwo Warszawy Juniorów 2011.

Podsumowanie większości startów, wyników mojego żeglowania w latach 2005 – 2014 w zakładce  Wyniki

 

Kontakt: max.jablecki(at)gmail.com

 

Wspierający mnie Partnerzy i Sponsorzy:

 

 

 

Nivea Musto Duplikat  

www.nivea.pl                    www.musto.pl                 duplikat.com.pl       www.metalplex.pl      www.jsail.pl

                                Akademia Gorila

Nominacja na Mistrzostwa Świata 2010
Moja pierwsza nominacja MŚ NIVEA TEAM POLAND w 2010 r.
Mistrzostwa Świata OPP 2010, Malezja
Pierwsze Mistrzostwa Świata OPP w 2010 r., Langkawi, Malezja