ZŁOTY LASER EUROPA CUP 2013 I SPOTKANIE Z TEDDYM W PUCKU

 Trwa niezwykle pracowite i udane lato. Po powrocie z Balatonu rozpoczął się sierpniowy cykl startów w imprezach krajowych. Pierwszą z nich był Laser Europa Cup w Pucku. W dniach 01-04.08.2013 r. na ulubionej zatoce wystartowała mię­dzy­na­ro­do­wa stawka że­gla­rzy, 136 zawodników z 7 krajów w trzech klasach. Na starcie w grupie Lasera 4,7 zgromadziło się aż 81 jednostek rywalizując w jednej flocie. Liczna stawka wynikała przede wszystkim z faktu, że był to start bezpośrednio przed nadchodzącymi Mistrzostwami Polski Juniorów w klasie Laser 4.7 w Dobrzyniu. Puck nie zawiódł. Podczas 4. dni regat Pucharu Europy rozegrano 8 wyścigów w bardzo dobrych warunkach wiatrowych. Po raz drugi w tym sezonie po wygranej Pucharu PZŻ stanąłem na najwyższym stopniu podium w Pucku, tym razem wygrywając w stawce 81 Laserów 4.7.

Wyniki Laser Europa Cup Puck 2013 w klasie Laser 4.7: Link

Laser Europa Cup 2013 Puck

Puchar Europy Laser 4.7, 2013 Puck

 

Laser Europa Cup 2013 Puck

Flagi z kilku kontynentów w Pucku podczas Pucharu Europy 2013

 

Na podium

Na podium

 

Laser Europa Cup 2013 Puck

Laser Europa Cup 2013 Puck

 

SPOTKANIE Z TEDDYM

Kilka dni przed regatami pod okiem Trenera Henia trenowaliśmy w bardzo wietrznych, czasem nawet sztormowych warunkach z zawodnikami m. in. z Czech i Izraela. Ale mnie ucieszyło jeszcze jedno spotkanie – po zeszłorocznym sezonie zaprzyjaźniłem się przez internet z bardzo miłym zawodnikiem Lasera Standard z Kenii. Teddy Ndaro z Mombasa Yacht Club  już drugi sezon trenuje latem na polskich morskich wodach dążąc do swojego celu i marzenia – udziału w Olimpiadzie w Rio 2016. Zimą dopingowałem wirtualnie jego przygotowania na wodach Kenii na stronie:

www.facebook.com/TeddyForRio2016

a teraz, wiedząc, że przyjeżdża on do Polski na treningi i starty m.in. podczas Pucharu Europy, ucieszyłem się, że mogę poznać go osobiście i porozmawiać z nim podczas treningu na wodach naszej Zatoki Puckiej :)

Good luck on Your way to the Olympic Dream, Teddy!

 

Teddy podczas treningu w Kilifi, Kenya

Teddy podczas regat w Kilifi, Kenya

 

Teddy podczas ubiełorocznych startów na Bałtyku

Teddy - zawodnik z Mombasy podczas ubiegłorocznych startów na Bałtyku

 

Laser Europa Cup 2013 Puck

Tłok w porcie po regatach w Pucku

 

i regeneracja po regatach... tylko w Tawernie MISTRAL :)

i regeneracja po regatach... tylko w Tawernie Mistral :)

 

Dodaj komentarz