Srebro w XXVIII Pucharze Miasta Gdyni 2014 w klasie LASER RADIAL

W dniach 6-8 lipca 2014 r. po powrocie z ME w Danii wziąłem udział w zawodach XXVIII PUCHARU MIASTA GDYNI zaliczanych do Pucharu Polski. Rozegrano cztery wyścigi, z których dwa wygrałem i w dwóch metę osiągnąłem na trzecim miejscu, co w ogólnej klasyfikacji Open zaowocowało drugim miejscem na podium, pierwszym wśród juniorów U19. Regaty trwały trzy dni, ale ze względu na kapryśną pogodę i słabowiatrowe warunki wyścigi rozegrano tylko pierwszego i ostatniego dnia, klasyfikacja została obliczona bez odrzutki.

Podium Laser Radial XXVIII PUCHARU MIASTA GDYNI:

1. Mateusz Skrabaszewski (MKŻ ARKA Gdynia)

2. Maksymilian Jabłecki (UKS FIR Warszawa)

3. Jakub Kaniszewski (AZS AWFiS Gdańsk)

PucharMiastaGdyni2014

2 miejsce open w klasie Laser Radial w Pucharze Miasta Gdyni 2014

PUCHAR ARKI nadal w rękach UKS FIR WARSZAWA – złoto w klasyfikacji zespołowej

W tym roku wiele imprez rozgrywanych było na gdyńskim akwenie. Miesiąc wcześniej, na początku maja w Gdyni rozegrano Puchar Arki we wszystkich kategoriach Lasera, w sumie w tej imprezie wzięło udział 153 zawodniczek i zawodników. W klasie Laser Radial start był wspólny dla kobiet, mężczyzn, juniorów i seniorów. Warunki były zmienne, od burzowej aury pierwszego dnia z jednym wyścigiem, poprzez wiatr o sile 15 węzłów dnia drugiego i kompletną flautę ostatniego dnia, gdy nie odbyły się żadne wyścigi. W sumie rozegrano 5 wyścigów z jedna odrzutką. W tych zawodach podjąłem kilka razy złą decyzję o wyborze strony, co niestety przy zmiennym wietrze i niewielkiej ilości biegów nie pozostało bez konsekwencji. Zająłem miejsce słabsze niż planowane – w swojej kategorii U19 uplasowałem się na 9 miejscu. Ale był też powód do radości. Drugi rok z rzędu nasz klub UKS FIR Warszawa stanął na pierwszym miejscu podium w klasyfikacji zespołowej. Puchar Arki Gdynia pozostał w naszych rękach.